Розповідаємо про квітневі результати роботи фудтраку й ініціативи «Їжа без кордонів»

Розповідаємо про квітневі результати роботи фудтраку й ініціативи «Їжа без кордонів»

06/05/2025

 

Майже 62,5 тисячі порцій гарячих обідів приготувала протягом квітня команда фудтраку на Сумщині у рамках ініціативи «Їжа без кордонів». Загалом же ініціатива від ГО «Іскра добра», яка стартувала наприкінці січня 2025 року, результувалася на сьогодні у понад 200 тисячах порцій смачної їжі.

«Їжа без кордонів» – програма, яка стала можливою завдяки об’єднанню зусиль благодійників, представників бізнесу, медійників, волонтерів. І ця синергія дозволяє щодня підтримувати продовольством ВПО, евакуйованих мешканців прифронтових населених пунктів, а ще військових, медиків, рятувальників, правоохоронців, які долають наслідки ворожих обстрілів. Знаємо не з новин, що після кожного обстрілу і прильоту, зокрема у Сумах, кухарі і їхні помічники з фудтраку працюють на місці – годують, підтримують, доставляють їжу в лікарні тощо.

«У квітні ми всі разом приготували 62476 порцій гарячої їжі і випекли понад 4 тисячі пасок до Великодня. Їх, як і порції обідів, роздавали біля фудтраку, доставляли у лікарні, на місця обстрілів, а ще організовували пункти харчування під час евакуації людей. Наше меню завжди різноманітне – це різні каші, овочеві салати, рибні і свині котлети, фірмова запечена курятина, свіжий хліб, який ми самі випікаємо. Намагаємося, щоб страви смакували максимально по-домашньому», – розповідає шеф-кухар фудтраку Олег Бібіков.

Комітет медичної допомоги в Закарпатті, заручившись підтримкою партнерів з Асоціації SAFE (Франція) та Асоціації «Мережа Швейцарія – Закарпаття / Україна» (NeSTU) (Швейцарія), є частиною проєкту. Його місія наразі має велике соціальне і гуманітарне значення. Війна в режимі реального часу руйнує людські життя, забираючи найцінніше – життя, здоров’я, домівки. Підтримувати сили оборони і постраждале населення – обов’язок кожного, і робимо ми це у доступний для себе спосіб. Колись партнери з ГО «Іскра добра» сказали, що найкраще вони вміють готувати їжу і хочуть цей хист трансформувати у допомогу людям під час війни. Це вдалося і на Херсонщині, і на Чернігівщині, і на Харківщині, а тепер працює на Сумщині. Долучайтеся і ви – команді фудтраку завжди потрібні додаткові руки і овочі у великих обсягах!


© Комітет медичної допомоги в Закарпатті, 2017-2025. Всі права застережено.