Під час робочого візиту до Швейцарії з метою започаткування міжрегіонального галузевого діалогу між швейцарськими комунами і закарпатськими громадами директорка Благодійної організації «Благодійний фонд «Комітет медичної допомоги в Закарпатті» Наталія Кабацій зустрілася з представниками місцевої влади кантонів Ааргау, Берн та Базель.
Зокрема, спільно з членом Європейського громадянського форуму Міхаелем Рослером відбулася зустріч з очільниками міст Бремгартен, Мурі-Гюмліген, Кірхліндах, згодом – з членом Великої ради Базеля, членом Комісії з питань будівництва та просторового планування юристом Даніелем Гмуром.
Передусім йшлося про точки дотику, які б у майбутньому трансформувалися у міжгалузеву співпрацю між громадами двох країн. Наталія Кабацій представила швейцарським посадовцям змістовну довідку про Закарпаття, яка унаочнювала подібність області до низки кантонів Швейцарії – розташованих у європейському прикордонні, привабливих туристичною інфраструктурою, з багатою природою, гористою місцевістю тощо.
«Наша організація давно взаємодіє зі швейцарським громадянським суспільством, і співпрацю між громадами вважаємо логічною складовою наших подальших пріоритетів, тим більше, що й міждержавні стосунки України та Швейцарії поступово поглиблюються. Зараз ми бачимо ініціативи швейцарської сторони з участі у підтримці постраждалого цивільного населення, повоєнному відновленню країни тощо. Ми ж переконані в успіху міжрегіональної кооперації, передусім у частині обміну управлінським досвідом, перезапуску вітчизняних сервісів для вразливих груп населення, якісних новацій для малого бізнесу, сільського господарства, сфери професійно-технічної освіти тощо. У цих галузях Швейцарія має експертизу, а Україна – інституції та ініціативні громади й активне громадянське суспільство, готових до навчання, змін, відповідальності за впровадження ефективних практик у життя громад», – зауважила Наталія Кабацій.
За словами міського голови Мурі-Гюмлігена Яна Кебелі, він вже бував в Україні і, відвідавши Львів, Полтаву і Харків, дійшов висновку, що це розвинена країна, з чіткою візією розвитку, сучасними сервісами і послугами, і все це важливо зберегти попри війну. Спільно з колегами він озвучив свій намір розпочати необхідні консультації у громадах, щоб обрати оптимальний формат майбутньої співпраці.
«Ми готові до співпраці на будь-якому рівні, для початку, скажімо, можна активізувати діалог з колегами від місцевого самоврядування. Цей діалог буде не про обіцянки, а про досвід, який мають обидві сторони і який може бути корисним для запозичення. Також нам важливо говорити безпосередньо з активним українським суспільством, знати про ситуацію в країні від першої особи, а не з новин. Ми готові сприяти кооперації галузевих інституцій наших регіонів, зокрема між закладами освіти, соціальними закладами, неурядовим сектором, бізнес-спільнотою... Ми були і залишаємося солідарними з Україною. Вважаю, що наша зустріч – хороший перший крок для подальшої співпраці», – наголосив під час зустрічі Даніель Гмур.
Директорка КМДЗ запросила швейцарських посадовців відвідати Закарпаття, ознайомитися із громадськими ініціативами в регіоні, зустрітися із українськими колегами, обговорити можливість підписання меморандуму про співпрацю, який стане точкою відліку реалізації спільних проєктів та програм.