Днями зустрілися в нашому офісі в Ужгороді з депутаткою Європейського парламенту Каролою Ракете, яка входить до Комітету з питань навколишнього середовища, охорони здоров'я та безпеки харчових продуктів.
Говорили про поточну ситуацію в Україні, перспективи збереження і післявоєнного відновлення сільськогосподарського сектору. Для нас вкрай важливі такі живі діалоги – без посередників і сторонніх інтерпретацій. Також розповіли пані Ракете про діяльність Комітету медичної допомоги в Закарпатті, зокрема про напрямки, актуалізовані російсько-українською війною.
«Маючи 10-річний досвід роботи з викликами воєнного часу в Україні, зараз зосередилися на очевидних для суспільства потребах – комплексна підтримка переселенців, включно з організацією прихистків, всебічна допомога медичним закладам, підсилення енергетичної інфраструктури соціально значущих інституцій. Разом із цим, ми не відмовилися від жодної довоєнної складової нашої роботи – так само опікуємося людьми з інвалідністю, покращуємо умови життя і зайнятості підопічних кількох інтернатних закладів на Закарпатті. Організація поглиблює свою міжнародну суб’єктність, має надійних партнерів за кордоном, формує нові зв’язки, які трансформуються у плідну співпрацю, у тому числі й щодо підтримки громадських організацій. Переконані, що краще розбудовувати громадянське суспільство загалом, аніж масштабувати власну структуру», – зазначила директорка БО «БФ «КМДЗ» Наталія Кабацій.
Євродепутатка наголосила, що безпосередньо чути і бачити все на власні очі важливо, адже загрози гібридної війни – це і про інформаційні атаки, і про російську пропаганду в Європі. За словами Кароли Ракете, Україна була і залишається важливою для Євросоюзу, так само важливі ініціативи, які реалізує неурядовий сектор. Візитерка готова не лише вислухати, але й бути голосом активного українського суспільства у побудові конструктивного діалогу з європейськими інституціями. У свою чергу, Наталія Кабацій зазначила, що лейтмотивом цього діалогу зараз має бути продовження підтримки гуманітарних ініціатив для України.